S dilatačními plováky se ledu obávat nemusíte

Uvažujete nad tím, jak to udělat, abyste po ukončení koupací sezóny nemuseli vypustit vodu z nádrže ven? V tom případě jste na správné cestě, jak ušetřit nemálo korun, a tato úspora bude čím dál vyšší, protože je jasné, že voda bude postupně zdražovat. Navíc, udržet vodu v bazénu po celý rok a následně ji využít k dalšímu koupání není nic složitého a stačí, když se naučíte několik šikovných triků, jak správně zazimovat svůj bazén, a to je celé.

plovák

Vám ale jistě vrtá hlavou především to, jak to zařídit, aby voda ve vaší nádrži nezmrzla, což by samozřejmě mohlo způsobit poškození stěn nádrže tlakem rostoucího ledu. Ovšem i na to existuje chytrá vychytávka, která se postará o minimalizaci rizika spojeného se zamrzáním vody. Jedná se o dilatační plovák, což ve skutečnosti není nic jiného, než větší plastový obdélník vyplněný vzduchem a částečně i pískem, který je schopný pohlcovat tlakové síly rostoucího ledu.
Je ovšem jasné, že pouze s jedním jediným plovákem si nevystačíte. Aby byla taková ochrana proti ledu účinná, je nezbytné umístit plováky po linii nejdelšího rozměru vašeho bazénu, čímž vytvoříte efektivní bariéru, která už si s ledem hravě poradí.

kruch

Konkrétně tedy záleží na velikosti a tvaru vašeho bazénu, kolik plováků budete celkem potřebovat. U čtvercových a obdélníkových tvarů byste měli plováky rozmístit ve směru jejich úhlopříčky, v případě kruhových nebo oválných tvarů se bude jednat o delší osu. Pokud ovšem máte náhodou bazén nepravidelného tvaru, nejjednodušším způsobem je rozdělit si ho na pomyslné známé geometrické obrazce, na které následně aplikujete výše uvedené pravidlo.
Každopádně ať už je váš bazén jakýkoli, tak dobrá zpráva pro vás jistě je, že cena dilatačních plováků je velice příznivá a díky tomu, že jsou vyrobeny z kvalitního a velice odolného plastu, tak vám budou bez úhony dobře sloužit mnoho dlouhých let.